Zadzwoń teraz

Wałki wom – Jaki jest pożytek z przystawki odbioru mocy?

Jaki jest pożytek z przystawki odbioru mocy?

Jest to nośne źródło energii ciągnika. Przekazuje siłę napędową ciągnika na animowane narzędzie mechaniczne przenoszone lub holowane dzięki obrotowi wału odbioru mocy. Zwykle znajduje się z tyłu ciągnika, ale można go również znaleźć z przodu, na przykład w kosiarkach czołowych.

Jakie są urządzenia napędowe WOM?

Należy pamiętać, że wałek ceny siły zawsze obraca się zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Jednak w przypadku niektórych marek końcówka może mieć dwa kierunki obrotu, przy użyciu sprzęgła sterowanego elektromagnetycznie. W zależności od modelu wycenianego na siłę wałka może składać się z 6, 20 lub 21 wypustów. Oto różne urządzenia transmisyjne: Klasyczna lub nieciągła przystawka odbioru mocy: przystawka będzie włączana przez sprzęgło i wyłączana przez rozłączenie. Półniezależna przystawka odbioru mocy: pozwala kierowcy nie zatrzymywać wału napędowego, nawet gdy ciągnik jest zatrzymany. System ten zapewnia sprzęgło dwustronnego działania z pojedynczym sterowaniem.

Cena mieszanej mocy: składa się ze sprzęgła jednorazowego użytku przeznaczonego do pracy na dwóch prędkościach: 540 i 1000 obrotów na minutę (obr / min). Sprzęgło typu split-control zapewnia mu niezależność. Niezależna przystawka odbioru mocy: jest to sprzęgło wielotarczowe, które zapewnia dwie prędkości wyjściowe poprzez wymianę końcówki.

Cena siły proporcjonalna do postępu: to urządzenie napędowe jest zarządzane przez zębnik umieszczony na wyjściu ze skrzyni biegów. W ten sposób prędkość przystawki odbioru mocy będzie proporcjonalna do prędkości ciągnika do przodu. Nie lekceważ niebezpieczeństwa! Powinieneś wiedzieć, że obrót wału napędzanego siłą może przekroczyć ponad 2 metry w mniej niż sekundę. Siła tego elementu może spowodować poważne obrażenia ciała, ponieważ wszystko w pobliżu owinie się wokół niego. Wszelkie naprawy, regulacje lub podłączanie muszą mieć miejsce, gdy przystawka odbioru mocy jest wyłączona. Aby ograniczyć ryzyko, wał napędowy musi być chroniony ogólnym ochraniaczem rurowym w kolorz

e żółtym lub czarnym. Konieczne jest również zapewnienie prawidłowego połączenia między końcem przystawki odbioru mocy a wałem odbioru mocy.
Odkryj różne wały napędowe podzielone na kategorie według marek ciągnika, takich jak Fendt, John Deere lub Claas. Oferujemy również uszczelnienia wału napędowego i inne akcesoria. Te części zużywające się z pewnością pasują do marki Twojego ciągnika.

 

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, skontaktuj się z jednym z naszych doradców.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji

Tel. (34) 388 22 26
e-mail: czesci@hbt.com.pl

Powiązane wpisy

Zobacz wszystkie
Promocje - maszyny

Finansowanie 0% KUBOTA

Finansowanie już od 0% dla ciągników i wybranych maszyn Kubota* Finansowanie fabryczne KUBOTA Finance ciągników rolniczych, kompaktowych, kosiarek profesjonalnych oraz opryskiwaczy specjalistycznych serii XTA marki Kubota to najprostszy i najbardziej korzystny sposób na rozwój. Teraz w promocyjnych programach KUBOTA Finance, dostępnych już od 0%, nowoczesny i wydajny park maszynowy marki Kubota jest w zasięgu Twojej […] Czytaj dalej
Informacje

Kubota: 8 Lat na Szczycie Innowacji i Niezawodności – Dołącz do Lidera Miniciągników!

Przez ostatnie 8 lat utrzymywaliśmy pozycję lidera z dumą. Kubota, z ośmioletnim doświadczeniem jako lider, reprezentuje w każdym swoim ciągniku dziedzictwo legendarnych japońskich innowacji i niezawodności. Każdy model to harmonia niezrównanej jakości i satysfakcji, którą nieprzerwanie dostarczamy naszym klientom. Wasze zaufanie stanowi dla nas największe wyróżnienie, inspirując nas do nieustannego doskonalenia. Kubota to trwałe partnerstwo […] Czytaj dalej

    Formularz zamówienia usługi