Zadzwoń teraz

Części

Maszyny

GPS ROLNICZY – Nawigacja rolnicza do ciągnika – Jak działa? Co wybrać?

Przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik który pomoże Ci wybrać GPS rolniczy do Twojego gospodarstwa...

Globalny system pozycjonowania (GPS), pierwotnie stworzony na potrzeby wojsk amerykańskich w latach 70., to satelitarny system pozycjonowania radiowego i naprowadzania, który umożliwia poznanie naszej dokładnej pozycji w czasie T w dowolnym miejscu na Ziemi: najnowocześniejszy sprzęt technologiczny, szeroko zdemokratyzowany, a dziś opracowany w rolniczy świat i dostosowany do jego problemów.

 

 

Dlaczego warto korzystać z GPS w rolnictwie?

Zastosowanie rolniczego GPS ma szereg zalet w zakresie poprawy wydajności i jakości upraw pól i poletek zmniejszenia uciążliwości pracy,  ponieważ pozwala w szczególności na:

  • ograniczaj nakładanie się i luki poprzez optymalizację prowadzenia po polu
  • kontynuować pracę pomimo słabej widoczności lub braku widoczności (kurz, mgła, noc itp.)
  • optymalizować siew i rozsiew nawozów i zabiegów
  • w miarę możliwości unikaj trudnych manewrów na końcu rzędu, automatyzując je
  • precyzyjnie kontrolować wykonaną pracę
  • unikaj bolesnych i powtarzalnych zadań, aby skupić się na produktywności działek

Jeśli standardowy GPS nie jest odpowiedni, ponieważ nie jest wystarczająco precyzyjny (minimalna różnica 5 m), opracowano inne systemy, aby sprostać potrzebom rolników, wprowadzając poprawki poprawiające dokładność pozycjonowania w przestrzeni:

  • na różnicowe GPS  (DGPS), z różnicą precyzyjnego mniejszym w przedziale 15-1m (bazowe nawigacje Teejet zapewnia korektę w przedziale 5-45cm w zależności od rodzaju i jakości sygnału);
  • te  korekta RTK , idealny do osadzania się, z 2 do 3 cm tylko precyzyjnej (ale ograniczają się do zakresu 15 km) różnicowego.

W zależności od wymaganej precyzji, na rynku dostępne są obecnie następujące systemy naprowadzania:  geodezyjny GPS  (używany tylko do mapowania pól),  pasek naprowadzający  i  system automatycznego prowadzenia .

 

Czym różnią się wspomaganie naprowadzania od autoguidingu?

Prowadnica  jest  poradnictwo pomoc  do informowania kierowcy o urządzeniu za pomocą lekkiego sygnału błędu ścieżki, tak że może być korygowane ręcznie. Jego precyzyjna dyferencjał waha się od 20 cm do 6 cm.

System  autoguidingu  zastępuje kierowcę w śledzeniu trajektorii i manewrowaniu na końcu rzędu, dzięki połączeniu kierownicy z systemem (i użyciu narzędzi). Jego precyzja jest lepsza, jest w stanie osiągnąć tylko 2 cm różnicy, a redukcja błędów jest znacząca.

 

Co należy wiedzieć przed zakupem wyposażenia przewodnika?

Weź pod uwagę rodzaj upraw, a co za tym idzie prace do wykonania i ich znaczenie, ale także potencjalne zmiany w Twojej działalności, sprzęcie rolniczym i technologiach.

Zastanów się również, ile precyzji potrzebujesz, a zatem prawdopodobnie potrzeba korekty różnicowej i w jakim stopniu, skoro cena terminala RTK jest znacznie wyższa niż cena dGPS, o wiele więcej, jeśli zdecydujesz się na minimalną różnicę .

Należy jednak zwrócić uwagę na  oszczędności w paliwie i sadzeniu  uzyskane dzięki autoguidingu, które są dość znaczne w przeliczeniu na hektar.

 

Ceny rolnicze GPS: kalkulacja

Korzystanie z oprogramowania kosztuje od 150 do 200 euro rocznie.

Aby uzyskać korektę, skontaktuj się z HBT ROLTRAC lub policz od 400 do 1900 EUR rocznie za antenę GPS i około 10 000 EUR, aby mieć zainstalowany terminal RTK (+ 650 EUR za modem i subskrypcja 500 do 1500 € rocznie za autoguiding)

Jeśli wybierzesz autoguiding, licz także od 6 000 do 20 000 € HT za urządzenie wspomagające kierownicę.

Inwestycja w  niezawodny i wydajny system GPS  jest znacząca finansowo, ale jeśli Twoja działalność zmierza w kierunku konieczności postępującej automatyzacji, może być dla Ciebie naprawdę interesująca, aby ułatwić pracę w rolnictwieosiągnąć oszczędności (paliwo, czas, nakłady) i poprawić Twój występ .

 

Powiązane wpisy

Zobacz wszystkie

Sklep, części

    Formularz zamówienia usługi