Traktor ogrodowy Cub Cadet XT3 QS127 z kosiskiem 127 cm i bocznym wyrzutem

Traktory ogrodowe Cub Cadet XT3 zamykają od góry serię Enduro. Od modeli XT1 i XT2 różnią się przede wszystkim przekładnią hydrostatyczną z blokadą mechanizmu różnicowego, siedziskiem z podłokietnikami i przednim orurowaniem Bull Bar. Oba modele napędza dwucylindrowy silnik Kawasaki V-Twin 726 cm³. XT3 QR106 kosi pasem 106 cm i zbiera trawę do kosza 360 l, a XT3 QS127 ma kosisko 127 cm z trzema nożami, wyrzut boczny i mulczowanie. To maszyny do dużych trawników przy domach, pensjonatach i obiektach firmowych – według producenta do 8000 i 10 000 m².

  • Kawasaki V-Twin 726 cm³ – 11,8 kW (QR106) lub 13,7 kW (QS127).
  • Hydrostat z blokadą dyferencjału, sterowanie pedałem, tempomat.
  • Koszenie 106 lub 127 cm, wysokość 25–100 mm w 12 pozycjach.
  • Kosz 360 l z systemem ograniczającym pylenie (QR106).
  • Promień skrętu 17 cm – TIGHT TURN xTREME.
  • Reflektory LED, orurowanie Bull Bar, koszenie na wstecznym.

Galeria

Napęd i prowadzenie

Przekładnia hydrostatyczna zmienia prędkość bezstopniowo, do przodu i do tyłu, a jazdą steruje się pedałami. Blokada mechanizmu różnicowego zapobiega buksowaniu jednego koła, gdy drugie traci przyczepność. Tempomat odciąża nogę przy koszeniu długich pasów, a funkcja koszenia na wstecznym pozwala cofać bez wyłączania noży. Układ skrętu TIGHT TURN xTREME daje promień zawracania 17 cm, co skraca manewry wokół drzew i rabat. Rama jest spawana robotem, przednia oś – żeliwna, wzmocniona.

Kosisko, kosz i wyrzut

XT3 QR106 ma tłoczone kosisko 106 cm z dwoma nożami i czterema kółkami podporowymi. Trawa trafia do tylnego kosza 360 l z systemem ograniczającym pylenie. Wskaźnik napełnienia automatycznie wyłącza noże, a kosz opróżnia się teleskopową, zaokrągloną dźwignią. Zestaw do mulczowania, nóż mulczujący i deflektor boczny są dostępne jako opcje. XT3 QS127 ma tłoczone kosisko 127 cm z trzema nożami, czterema kółkami podporowymi i rolką. W standardzie ma wyrzut boczny z deflektorem oraz zestaw i noże do mulczowania, a kosz 210 l można dokupić. W obu modelach noże włącza elektryczne sprzęgło (Electric PTO), a wysokość koszenia ustawia się dźwignią w 12 pozycjach od 25 do 100 mm.

Stanowisko operatora

Siedzisko z wysokim oparciem i podłokietnikami przesuwa się dźwignią, a kierownica ma miękki chwyt. W wyposażeniu standardowym są reflektory LED, przednie orurowanie Bull Bar, skrzynka na narzędzia, uchwyt na kubek i dysza do mycia kosiska. Zbiornik paliwa ma pojemność 11,4 l.

Modele Cub Cadet Enduro XT3

Model Silnik Moc nominalna Szer. koszenia Noże Wyrzut Masa Zalecana powierzchnia
XT3 QR106 Kawasaki V-Twin 726 cm³ 11,8 kW 106 cm 2 tył, kosz 360 l 268 kg 8000 m²
XT3 QS127 Kawasaki V-Twin 726 cm³ 13,7 kW 127 cm 3 bok / mulczowanie 260 kg 10 000 m²

Moc nominalna według kart produktów Cub Cadet (cubcadet.eu).

Specyfikacja Cub Cadet Enduro XT3

Przekładnia hydrostatyczna, bezstopniowa (przód/tył), z blokadą mechanizmu różnicowego
Sterowanie jazdą pedałami, tempomat
Promień skrętu 17 cm (TIGHT TURN xTREME)
Rama / oś przednia spawana robotem / żeliwna, wzmocniona
Koła przód / tył 15 × 6 in / 18 × 8,5 in (QR106); 16 × 6,5-8 in / 22 × 9,5 in (QS127)
Zbiornik paliwa 11,4 l
Wysokość koszenia 25–100 mm, 12 pozycji
Włączanie noży elektryczne sprzęgło (Electric PTO)
Kosisko tłoczone; 4 kółka podporowe (QR106), 4 kółka i rolka (QS127)
Kosz 360 l w standardzie (QR106); 210 l opcja (QS127)
Mulczowanie opcja (QR106), w standardzie (QS127)
XT3 QR106 (dł. × szer. × wys.) 267 × 110 × 118 cm
XT3 QS127 (dł. × szer. × wys.) 197 × 155 × 110 cm

Dane według kart produktów Cub Cadet (cubcadet.eu) oraz oferty dystrybutora Cub Cadet w Wielkiej Brytanii.

Pliki do pobrania

Instrukcje obsługi traktorów XT3 udostępnia strona producenta; na prośbę klienta dział maszyn HBT Roltrac prześle je e-mailem.

XT3 czy XT1/XT2 – jak dobrać

XT3 jest przeznaczony do największych trawników w gamie traktorów ogrodowych Cub Cadet – do 10 000 m² – oraz terenów, na których przydaje się blokada mechanizmu różnicowego. QR106 sprawdzi się tam, gdzie trawę trzeba zbierać, np. na zadbanych trawnikach przy domu czy obiekcie usługowym. QS127 przyda się na rozległych powierzchniach koszonych regularnie, na których trawę wystarczy rozrzucić lub zmulczować. Na mniejsze ogrody, do ok. 9000 m², wystarczą traktory Cub Cadet Enduro XT1 i XT2. Przy bardzo dużych powierzchniach warto porównać XT3 z kosiarkami zero-turn Cub Cadet XZ. Cichą, bezemisyjną alternatywą jest elektryczny Cub Cadet E-Rider.

Najczęstsze pytania o Cub Cadet XT3

XT3 ma przekładnię hydrostatyczną z blokadą mechanizmu różnicowego, siedzisko z podłokietnikami, orurowanie Bull Bar oraz silnik Kawasaki V-Twin 726 cm³ w obu modelach. QS127 ma najszersze w serii Enduro XT kosisko 127 cm z trzema nożami.

Tak, po dokupieniu kosza 210 l. W standardzie wyrzuca trawę na bok lub ją mulczuje.

Producent podaje zalecaną powierzchnię 8000 m² dla QR106 i 10 000 m² dla QS127.

Cub Cadet XT3 w ofercie HBT Roltrac

HBT Roltrac w Kroczycach doradza przy wyborze między XT3 a pozostałymi traktorami Cub Cadet, biorąc pod uwagę wielkość, nachylenie i sposób utrzymania trawnika. Do ceny traktora można dobrać finansowanie, a przeglądy i naprawy wykonuje serwis HBT.

Zapytaj o traktor Cub Cadet XT3: tel. +48 32 31 52 100, e-mail sprzedaz@hbt.com.pl (pon.–pt. 7:00–16:00, sob. 8:00–13:00).