
Traktory ogrodowe Cub Cadet Enduro serii XT1 i XT2 to maszyny do koszenia dużych trawników, terenów przy domach, pensjonatach czy obiektach firmowych. Wszystkie mają przekładnię hydrostatyczną z płynną zmianą prędkości, sterowanie pedałem, tempomat i funkcję koszenia podczas jazdy do tyłu. Ramę spawa robot, przednia oś jest żeliwna, a reflektory – LED. Seria obejmuje traktory z tylnym koszem na trawę (oznaczenie R) oraz z bocznym wyrzutem i mulczowaniem (S), z szerokością koszenia od 95 do 117 cm.
- Szerokość koszenia 95–117 cm, wysokość 25–100 mm w 12 pozycjach.
- XT1: silnik Cub Cadet 547 cm³, 6,2–6,6 kW.
- XT2: silniki V-Twin, Kawasaki 603/726 cm³ lub Cub Cadet 679 cm³.
- Hydrostat, tempomat, koszenie na wstecznym.
- Kosz 320 l w modelach z tylnym wyrzutem.
- Zalecana powierzchnia od 5500 do 9000 m².
Galeria
XT1 i XT2 – różnice
XT1 ma jednocylindrowy silnik Cub Cadet o pojemności 547 cm³ i promień skrętu 38 cm (Tight Turn). XT2 ma dwucylindrowe silniki V-Twin – Kawasaki w modelach PR95, QR106 i PS107 oraz Cub Cadet 679 cm³ w PS117 – i jeszcze ciaśniejszy promień skrętu: 17 cm (Tight Turn xTREME). Modele XT2 z tylnym koszem mają w standardzie łączność Bluetooth. W obu seriach noże włącza elektryczne sprzęgło (Electric PTO), a modele z koszem mają wskaźnik napełnienia z wyłączaniem noży.
Koszenie i wyposażenie
Kosisko tłoczone ma dwa noże; modele 106 i 117 cm mają cztery kółka podporowe kosiska, pozostałe dwa. W wersjach z bocznym wyrzutem (OS107, PS107, PS117) noże i zestaw do mulczowania są w standardzie, a kosz 200 l jest opcją; w wersjach z tylnym koszem 320 l mulczowanie jest dostępne jako opcja. Siedzisko z wysokim oparciem ma regulację dźwignią, a kierownica – miękki chwyt. W standardzie są też skrzynka na narzędzia, przedni zderzak, uchwyt na kubek i dysza do mycia kosiska.
Modele Cub Cadet Enduro XT1 i XT2
| Model | Silnik | Moc nominalna | Szer. koszenia | Wyrzut | Masa | Zalecana powierzchnia |
|---|---|---|---|---|---|---|
| XT1 OR95 | Cub Cadet 547 cm³ | 6,2 kW | 95 cm | tył, kosz 320 l | 235 kg | 5500 m² |
| XT1 OR106 | Cub Cadet 547 cm³ | 6,6 kW | 106 cm | tył, kosz 320 l | 258 kg | 7500 m² |
| XT1 OS107 | Cub Cadet 547 cm³ | 6,6 kW | 107 cm | bok / mulczowanie | 195 kg | 8000 m² |
| XT2 PR95 | Kawasaki V-Twin 603 cm³ | 9,3 kW | 95 cm | tył, kosz 320 l | 254 kg | 6000 m² |
| XT2 QR106 | Kawasaki V-Twin 726 cm³ | 11,8 kW | 106 cm | tył, kosz 320 l | 268 kg | 8000 m² |
| XT2 PS107 | Kawasaki V-Twin 603 cm³ | 9,8 kW | 107 cm | bok / mulczowanie | 210 kg | 8500 m² |
| XT2 PS117 | Cub Cadet V-Twin 679 cm³ | 11,9 kW | 117 cm | bok / mulczowanie | 215 kg | 9000 m² |
Dane według kart produktów Cub Cadet (cubcadet.eu).
Specyfikacja Cub Cadet Enduro XT
Dane według kart produktów Cub Cadet (cubcadet.eu) oraz ofert dystrybutorów.
Pliki do pobrania
Instrukcje obsługi traktorów Cub Cadet są dostępne na stronie producenta; na życzenie dział maszyn HBT Roltrac prześle je e-mailem.
Jak dobrać traktor ogrodowy
O wyborze decydują wielkość trawnika i sposób zbierania trawy. Do terenów do ok. 6000 m² wystarczy XT1 OR95 lub XT2 PR95, a do 8000–9000 m² warto sięgnąć po kosiska 106–117 cm. Modele z koszem zbierają trawę, a wersje z wyrzutem bocznym i mulczowaniem sprawdzą się przy wyższej trawie i dużych powierzchniach. Do bardzo dużych terenów przeznaczone są kosiarki zero-turn Kubota, a do trawników przy domu – kosiarki Kubota GR.
Najczęstsze pytania o Cub Cadet XT1 i XT2
Traktory ogrodowe Cub Cadet w HBT Roltrac
HBT Roltrac w Kroczycach dobierze model Cub Cadet do wielkości terenu i sposobu koszenia oraz akcesoria, np. zestaw do mulczowania czy osłonę wyrzutu. Przygotujemy ofertę, także z finansowaniem, i zapewnimy serwis.
Zapytaj o traktor Cub Cadet: tel. +48 32 31 52 100, e-mail sprzedaz@hbt.com.pl (pon.–pt. 7:00–16:00, sob. 8:00–13:00).
| AUTORYZOWANY DEALER: 




