AdBlue

W związku z nowymi przepisami i nowymi europejskimi dyrektywami dotyczącymi zapobiegania zanieczyszczeniom pojazdów, producenci muszą wprowadzać nowe technologie, aby spełnić te nowe wymagania.

W ostatnich latach stworzono normę EURO 6 w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Aby sprostać tej nowej normie, wielu producentów zdecydowało się na zastosowanie technologii SCR (opracowanej dla układów selektywnej redukcji katalitycznej). Dlatego w tym procesie używany jest AdBlue.

Co to jest AdBlue?
AdBlue to rozwiązanie dla tych nowych wymagań, składające się głównie z wody zdemineralizowanej i mocznika.

Aby uzyskać więcej informacji na temat składu AdBlue, nie wahaj się zapoznać z kartą techniczną swojego dostawcy.

Do czego służy AdBlue?
Adblue to rozwiązanie, które ogranicza emisję zanieczyszczeń. W rzeczywistości roztwór ten jest wtryskiwany do spalin, umożliwiając w ten sposób przekształcenie toksycznych tlenków azotu w azot i parę wodną bez zagrożenia dla środowiska. To nowe rozwiązanie umożliwia więc spełnienie nowych przepisów środowiskowych i normy EURO 6.

Które pojazdy to dotyczy?
Pierwszymi pojazdami, w których zastosowano AdBlue, były pojazdy ciężarowe. Ale od tego czasu wielu producentów lekkich pojazdów wyposażyło swoje pojazdy w technologię SCR.

Uwaga: Tylko pojazdy wyposażone w to rozwiązanie SCR mogą używać AdBlue. Nie wahaj się zapytać sprzedawcy.

Gdzie kupić AdBlue?
Jako specjalista w dziedzinie środków smarnych SHELL i DIADEM oferujemy AdBlue w kilku opakowaniach, aby zaspokoić różnorodne potrzeby swoich klientów. Nie wahaj się i skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych ofert lub porady techniczne.

Jak przechowywać pojemnik na AdBlue?

Warunki przechowywania AdBlue są dość proste:

  • Przechowywany w czystym, zamkniętym opakowaniu
  • Brak bezpośredniej ekspozycji na światło i słońce
  • Temperatura przechowywania od -6 ° C do + 30 ° C

 

Uwaga: Warunki przechowywania mogą się różnić w zależności od dostawcy, dlatego zaleca się zapoznanie się z kartą charakterystyki lub kartą techniczną produktu.

Gdzie mogę wlać AdBlue do mojego pojazdu?
AdBlue wlewa się do zbiornika przeznaczonego do tego celu. Większość producentów umieszcza zbiornik AdBlue w pobliżu zbiornika oleju napędowego. Można go łatwo rozpoznać po etykiecie „AdBlue” lub po niebieskim korku (nie mylić ze zbiornikiem płynu do spryskiwaczy). Rzeczywiście, w niektórych pojazdach zbiornik Adblue można również znaleźć w bagażniku lub pod maską (w przypadku samochodu)

Aby uzyskać więcej informacji technicznych na temat AdBlue lub naszych środków smarnych, prosimy o kontakt.

Powiązane wpisy

Zobacz wszystkie
Nowości

CAMPAGNOLA PRZEDSTAWIA NOWE NOŻYCE SEKATORY ELEKTRYCZNE Z SERII GREEN LINE: SPEEDY, STARK M I STARK L

CAMPAGNOLA PRZEDSTAWIA NOWE SEKATORY ELEKTRYCZNE Z SERII GREEN LINE: SPEEDY STARK M STARK L   Niedawne wejście na rynek trzech nowych produktów Campagnola – sekator Speedy, sekator Stark M i sekator Stark L – poszerzyło grupę sekatorów do sadów GREEN LINE, dedykowaną użytkownikom półprofesjonalnym. W szczególności te nożyce – dla ułatwienia przycinania – mają bardzo … Continued Czytaj dalej

Sklep, części

    Formularz zamówienia usługi