Zadzwoń teraz

Części

Maszyny

AdBlue

W związku z nowymi przepisami i nowymi europejskimi dyrektywami dotyczącymi zapobiegania zanieczyszczeniom pojazdów, producenci muszą wprowadzać nowe technologie, aby spełnić te nowe wymagania. W ostatnich latach stworzono normę EURO 6 w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Aby sprostać tej nowej normie, wielu producentów zdecydowało się na zastosowanie technologii SCR (opracowanej dla układów selektywnej redukcji katalitycznej). Dlatego w tym procesie używany jest AdBlue.

Co to jest AdBlue?
AdBlue to rozwiązanie dla tych nowych wymagań emisyjnych, składające się głównie z wody zdemineralizowanej i mocznika.

Aby uzyskać więcej informacji na temat składu AdBlue, nie wahaj się zapoznać z kartą techniczną swojego dostawcy.

 

Do czego służy AdBlue?
Adblue to rozwiązanie, które ogranicza emisję zanieczyszczeń. W rzeczywistości roztwór ten jest wtryskiwany do spalin, umożliwiając w ten sposób przekształcenie toksycznych tlenków azotu w azot i parę wodną bez zagrożenia dla środowiska. To nowe rozwiązanie umożliwia więc spełnienie nowych przepisów środowiskowych i normy EURO 6.

 

Które pojazdy to dotyczy?
Pierwszymi pojazdami, w których zastosowano AdBlue, były pojazdy ciężarowe. Ale od tego czasu wielu producentów lekkich pojazdów oraz maszyn rolniczych wyposażyło swoje pojazdy w technologię SCR.

Uwaga: Tylko pojazdy wyposażone w to rozwiązanie SCR mogą używać AdBlue. Nie wahaj się zapytać sprzedawcy.

 

Gdzie kupić AdBlue?
Jako specjalista w dziedzinie środków smarnych SHELL i DIADEM oferujemy AdBlue w kilku opakowaniach, aby zaspokoić różnorodne potrzeby swoich klientów. Nie wahaj się i skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych ofert lub porady techniczne.

 

Jak przechowywać pojemnik na AdBlue?

Warunki przechowywania AdBlue są dość proste:

 • Przechowywany w czystym, zamkniętym opakowaniu
 • W miejscu poza słońcem
 • Chronią przed nadmiernie wysokimi temperaturami (>30°)
 • Chronić przed zbyt niskimi temperaturami (<-6°)
  dla informacji: temperatura zamarzania to -6°. Po rozmrożeniu AdBlue zachowuje swoją pierwotną jakość i może być ponownie użyty.
 • Przechowywać w zamkniętym zbiorniku
 • Przechowywać w pojemniku specjalnie przeznaczonym do AdBlue: wiele materiałów nie jest odpornych na mocznik (ważna substancja AdBlue)
 • Umieść zbiornik w dobrze wentylowanym miejscu
 • W przypadku zakupu “Luzem” – przechowywać w specjalnym zbiorniku na AdBlue

 

Uwaga:

 • Warunki przechowywania mogą się różnić w zależności od dostawcy, dlatego zaleca się zapoznanie się z kartą charakterystyki lub kartą techniczną produktu.

 

Gdzie mogę wlać AdBlue do mojego pojazdu?
AdBlue wlewa się do zbiornika przeznaczonego do tego celu. Większość producentów umieszcza zbiornik AdBlue w pobliżu zbiornika oleju napędowego. Można go łatwo rozpoznać po etykiecie „AdBlue” lub po niebieskim korku (nie mylić ze zbiornikiem płynu do spryskiwaczy). Rzeczywiście, w niektórych pojazdach zbiornik Adblue można również znaleźć w bagażniku lub pod maską (w przypadku samochodu)

Aby uzyskać więcej informacji technicznych na temat AdBlue lub naszych środków smarnych, prosimy o kontakt.

Powiązane wpisy

Zobacz wszystkie

Sklep, części

  Formularz zamówienia usługi